Whatsapp ile Ulaşın
Haiti vizesi almalıyım nasıl olacak?

Haiti vizesi için resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşları vizeye tabidir.90 günden az kalacak iseniz vizeler Haiti Elçiliğinden ya da Haiti Başkonsolosluğundan alınmamaktadır. haitiye sehayat edecek umuma mahsus pasaport sahibi Türk vatandaşlarımız  Haiti ülke girişlerinde havaalanında 10 ABD Doları karşılığında  90 gün kalma olanağı veren ve turist kartı olarak adlandırılan giriş vizesi alarak ülkeye girebilmektedir. Resmi pasaport sahibi vatandaşlarımızın ise giriş için herhangi bir ödeme yapmasına gerek bulunmamaktadır.

Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi Haiti vatandaşları da ülkemize girişlerinde vizeye tabidir. Umuma mahsus pasaport hamillerine 90 gün ikamet süreli müteaddit giriş vizeleriwww.evisa.gov.tr internet adresinden e-vize şeklinde, dış temsilciliklerimizde resen veya sınır kapılarımızda bandrol usulüyle verilebilmektedir.

Haiti de Haziran ve Kasım ayında fırtına ve karısgalar şeklinde doğal afetler görülmektedir. Haitiyi seyahat edecek olan vatandaşlarımız hava durumunu kontrol ederek gitmeleri ricadır. Ek bilgi için vize danışmanlarımızı arayabilirsiniz 0850 969 83 75- 0532 130 02 47Yorum Yap

Diğer Vize İşlemleriyle İlgili Sorular