Whatsapp ile Ulaşın
Almanya Hakkında Bilgi

Almanya sadece büyük şehirleri ile meşhur olan bir yer değildir. Almanya yazarlarıyla, sanat ve kültür tarihiyle, ormanlarıyla, büyük kaleler ve birasıyla meşhurdur. Almanya’da en soğu dönem Ocak ayıdır. Yüksek kesimlerde -6 dereceye düşmektedir.

Almanya’nın nüfusu ortalama 83 milyondur. 5 milyon ise yabancı işçilerdir ve aileleridir. Bu 5 milyon kişinin ise çok büyük çoğunluğu Türkiye’den göçenlerdir. Halk Almanca konuşmaktadır.

Almanya’da görmeniz gereken yerlerin ilki Berlin Zafer Anıtı’dır. Sonrasında ise dünyanın en büyük ve en kapsamlı hayvanat bahçesi olan Berlin Hayvanat Bahçesi’ni görmenizi tavsiye ederiz.

Almanya, Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden bir tanesi. Geçmiş dönemde de birçok vatandaşımız da ülkemizden ayrılarak hayatını Almanya’da devam ettirmeye başlamış. Günümüzde de ekonomik gücü oldukça yüksek olan bu ülkeye iş ziyareti, turistik ziyaret ya da akraba ziyareti için her yıl binlerce kişi gidiyor. Almanya’ya gitmek isteyen kişilerin ilk etapta Almanya vizesi alması gerekiyor. Bir ülkeye giriş için onay belgesi olarak gösterilen vizelerin bazı ülkelere girişte kullanılma şartı oluyor. Ülkemizden maalesef birçok ülkeye vize ile birlikte giriliyor. Her sene bazı ülkeler artık vize istememeye başlasa da hala çok sayıda gelişmiş ülke vize talebinde bulunuyor. Almanya vize talebine devam eden ülkeler arasında yer alıyor.

Gaziantep il sınırları içerisinde hayatını devam ettiren kişilerden de birçok kişi Almanya’ya gitmek için talepte bulunuyor. Bu kişilerden çoğu ekonomik zorluklardan Almanya’ya gitmeyi tercih ediyor. Bu kişilerin pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Gaziantep Almanya vize işlemleri için başvuruda bulunması gerekiyor. Gaziantep vize işlemlerinde birçok diğer şehirde olduğu gibi kişilerin gerekli firmalara giderek bu işlemleri yapmaları gerekiyor. Bu firmalarda yetkili kişiler, vize işlemleri için gerekli olan tüm evrakları hazırlıyorlar. Bazı belgelerin Almanca, bazı belgelerin Türkçe doldurulması gerekiyor. Bu işlemlerin tamamı bu firmalar tarafından yapılıyor. Bu sayede Gaziantep içerisinde ikamet eden kişiler firmamıza gelerek kısa süre içerisinde vize işlemlerini tamamlayabilirler.


Almanya Vizesi başvuru merkezi ve vize işlemleriyle ilgili detaylı bilgi ve hızlı başvuru almak için 0850 969 83 75 nolu numarayı arayabilirsiniz.
Vize gerektiren Pasaport Türleri
Umuma Mahsus