Whatsapp ile Ulaşın
İngiltere Hakkında Bilgi

Birleşik Krallık içerisinde yer alan İngiltere, Avrupa kıtasının batısında yer alır. Başkenti Londra olan ülkenin resmi dili İngilizce, nüfusu ise 55 milyon civarındadır. Tüm dünyada en çok konuşulan dil olması yönüyle özellikle eğitim alanında kendini geliştirmiş olan ülke birçok ünlü üniversiteye de sahiptir. Gayrisafi milli hasıla ve kişi başına düşen milli gelir açısından dünyada ilk sırada bulunan İngiltere, yaşam standartları açısından da dünyada ilk üçte yer alır. Etnik köken açısından zengin olan ülke Avrupa Birliği içerisinde yer alsa da para birimi olarak Sterlin kullanmaktadır.

Türkiye’den İngiltere Birleşik Krallığı’na seyahat etmek isteyen herkes, vize başvurusu yapmak zorundadır. İngiltere vize başvurusu kabul etme konusunda en sert tavırlı ülke olarak bilinmektedir. Umuma mahsus, hizmet pasaportu ve hususi pasaport sahibi kişiler, kesinlikle vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Ancak diplomatik pasaport sahibi kişiler, en fazla 90 gün olmak üzere vizeye gerek kalmadan İngiltere’de konaklayabilir. İngiltere’den aktarmalı seyahat edecek kişiler için, ek olarak transit vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Eğer aktarma süresi dâhil kişinin seyahati 24 saat içerisinde tamamlanacaksa, gidilecek diğer ülke için gereken tüm işlemler de eksiksiz yerine getirildiyse, bu transit İngiltere vizesi işlemlerine gerek kalmamaktadır.

Seyahat edecek kişilerin, hangi amaçla seyahat edeceklerine göre vize tipi farklılık göstermektedir. İngiltere ticari, turist, aile ziyareti, evlilik, tıbbi tedavi, öğrenci vizeleri gibi birçok farklı kategoride vize işlemi yapılmasını zorunlu tutmaktadır. İngiltere’ye vize başvurusu yaparken aynı zamanda parmak izi ve yüz fotoğrafı da özellikle istenmektedir. Tüm illerde yer alan birçok şirket gibi Gaziantep İngiltere vizesi alım işlemlerine başvuracak kişiler için turizm seyahat acenteleri, vize başvuru merkezleri, konsolosluk ve büyükelçilik gibi kurumlardan hangisinden isterse oradan rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir. Gaziantep vize başvuru işlemlerini yürütecek olan firmalardan başvuru işlemlerine başlamadan önce, kişilerin VisaUK adresinden hesap açmaları, buradan başvuru belgesini doldurmaları ve göndermeleri gerekmektedir. Daha sonraki evrak toplama prosedürleri bu aracı şirketler tarafından gereken tüm haliyle karşılanacaktır. 


İngiltere Vizesi başvuru merkezi ve vize işlemleriyle ilgili detaylı bilgi ve hızlı başvuru almak için 0850 969 83 75 nolu numarayı arayabilirsiniz.
Vize gerektiren Pasaport Türleri
Hususi Damgalı
Umuma Mahsus
Hizmet
Diplomatik